Trudnoca bez tegoba

Trudnoca tegobe vazni saveti

Trudnoca bez tegoba vazni saveti.Dok beba raste u menjoj materici , buduca majka moze poceti da se oseca prilicno neprijatno.
Share this:

Trudnoca bez tegoba vazni saveti

Trudnoca bez tegoba vazni saveti.Dok beba raste u menjoj materici , buduca majka moze poceti da se oseca prilicno neprijatno.

Nosenje dodatne tezine moze uzrokovati bol u ledjima i umor . A kako materica koja se povecava potiskuje zeludac i creva , moze se javiti i gorusica. Povrh toga , postoje jos dve nepopularne tegobe – zatvor i hemoroidi .

Ostali prateci efekti trudnoce mogu ukljuciti zadrzavanje tecnosti – sto uzrokuje oticanje stopala i sindrom karpalnog tunela ( koji vodi do peckanja ili utrnulosti prstiju i bolova u rucnim zglobovima ).

I , da bi smo spomenuli sve tegobe , treba reci da se mogu razviti i cvornovate , prosirene vene , zajedno sa strijama na stomaku i grudima . Ura za trudnocu !

Trudnoca bez  tegoba
Trudnoca tegobe vazni saveti

Kako meseci prolaze , trudnoca moze poceti da deluje sve vise kao teret nego kao cudo u nastajanju .

Jutarnja mucnina je samo pocetak . Kada ste vi “rascvetala ” u stvari , neko sa gorusicom , strijama , bolom u ledjima , otecenim stopalima i prosirenim venama , pa mozete cak poceti da se pitate da li imati bebu tako dobra ideja .

Evo nekih predloga za ublazavanje vasih tegoba.

Trudnoca Smanjite umor

Svakog dana dremajte po pola sata . Vodite racuna da vam , dok spavate , stopala budu podignuta iznad nivoa srca jer to pomaze da se smanji pritisak na vase noge .

Nemojte se osecati krivom zbog potrebe za odmorom : formiranje bebe moze biti tezak posao . Ali ako imate malo dete , odmarajte se kada to radi i vase dete , a ako dete nece da spava , pustite mu video Tweeniesa , podignite stopala , smestite se gledajte i vi .

Vezbajte malo svakog dana . Aerobna aktivnost , kao sto su setanje ili plivanje , daje vam vise energije . A porodjajni bolovi , i , uopste , porodjaj ce biti laksi ako ste prethodno redovno vezbali .

Trudnoca Ispumpajte otecena stopala

Fb strana Twitter

Poboljsajte cirkulaciju u bolnim stopalima smenjivanjem vrucih i hladnih kupki za stopala . Vruca voda dovodi krv u vasa stopala ,a hladnoca ih ponovo odvodi iz njih .

Napunite dve velike posude sa vodom – jednu prijatno vrucom , drugu hladnom . 3 minuta drzite stopala uronjena u vrucu vodu , a zatim ih uronite u hladnu vodu otprilike tridesetak sekundi .

Ponavljajte ovo sve 6 puta i zavrsite uranjanjem stopala u hladnu vodu .

Trudnoca Da li pozvati lekara ?

Srecom vecina tegoba koja se javljaju u trudnocizavrsava se kada se rodi beba . Posetite svog lekara ako gubite na tezini , ako nemozete da zadrzite hranu ili tecnost i osecate se dehidrirano ili ne mokrite .

Takodje treba da posetite svog lekara ako imate dugotrajne glavobolje ili vidite duplo , ili ako sumnjate da se vasa beba redje pomera ili imate osecaj da je prestala da se pomera.

Moja prva TRUDNOCA – iskustva, tegobe, saveti. Izvor YT kanal Mogu ja to sama

Trudnoca dovedite gorusicu pod kontrolu

Kada ste trudni , ne samo da beba koja raste povecava pritisak , vec i hormoni opustaju sfinkter jednjaka ( zalistak izmedju zeluca i jednjaka ).

Ova kombinacija podrazumeva veliku verovatnocu da ce zeludacna kiselina biti potisnuta navise u jednjak , sto moze izazvati veoma jak osecaj peckanja . Postoji nekoliko postupaka koje mozete preduzeti a koji ce pomoci da se ova tegoba smanji.

Nemojte jesti obilne obroke i napravite razmak od najmanje 1 sat ( a po mogucstvu 3 ) izmedju vecernjeg obroka i odlaska na spavanje .

Nosite odecu komotnu oko struka .

Izbegavajte prekomerno gojenje .

Pokusajte da se ne saginjete . Ako je potrebnoo da podignete nesto ( ili nekog malog) , savijte kolena i cucnite .

Jedite bademe . Hemijska jedinjenja u kostunjavom vocu pomazu da se zuludacna kiselina zadrzi u zelucu jacanjem sfinktera jednjaka . Pazite , ipak , na kalorije .Sa otprilike 10 kalorija po komadu , bademi prilicno goje .

Da bi ste izbegli prekomerno gojenje , u zamenu za njih odreknite se neke druge hrane bogate kalorijama .

Izbegavajte namirnice koje opustaju sfinkter jednjaka. One ukljucuju kafu , sokove od agruma , przenu hranu , nanu , proizvode od paradajza i alkohol .

Ako sve drugo zakaze , porazgovarajte sa svojim lekarom o uzimanju antacida , lekova koji pomazu da se neutrakise zeludacna kiselina .

Neki antacidi se smatraju bezbednim za upotrebu u trudnoci , ali njihova prekomerna upotreba bi mogla da skodi jos nerodjenom detetu .

trudnoca
trudnoca

Borite se sa bolom u ledjima

Izbegavajte da dugo vremena stojite , posebno u kasnijim mesecima trudnoce . Kako beba raste , a zglobovi u predelu vase karlice omeksavaju , bolovi u ledjima postaju uobicajni ; stajanje povecava bol.

Kada morate da stojite izvesno vreme , drzite svoju tezinu ravnomerno rasporedjenu izmedju stopla. Ako podignete jedan kuk , optereticetebocno donji deo kicme .

Kada sedite u stolici , drzite se uspravno . Pritisnite donji deo ledja o naslon stolice i svakog dana to ponavljate po nekoliko puta da bi ste potpomogli jacanje misisca koji podupiru vasa ledja.

Ako radite za stolom , drzite stopala blago podignuta na osloncu za noge ili na maloj stolici .

Bonus video

Trudnoca: Zablude, mitovi i istina | Prof. dr Svetlana Vrzic Petronijevic, Ana Simonovic, Ana Rodic Izvor K1

Kontrolisite sindrom karpalnog tunela

Mnoge zene za vreme trudnoce pate od utrnulosti i peckanja u prstima , jer zadrzavanje vode pritiska nerve u rucnom zglobu . Da bi ste ublazili ovu tegobu , trebalo bi da otprilike 5 minuta svakog sata radite vezbe za ruke i rucne zglobove .

Ako osecate da vam je rucni zglob ukocen , nemojte ga savijati u pokusaju da ublazite ovu tegobu. To ce , zapravo , pogorsati stanje.

Svedite mogucnost pojave strija na najmanju meru

Skoro svaka trudnica dobije strije – brazde na kozi koja prelaze iz purpurastocrvene u srebrno belu boju . One se javljaju jer se kaza rasteze da bi omogucila prosirenje stomaka i grudi .

Rastezanje se javlja u kolagenom sloju koze , koji lezi ispod povrsine , stoga trosenje bogastva na proizvode za negu koze nece pomoci .Neke zene su jednostavno sklonije strijama .

Ali ako mozete da drzite gojenje pod kontrolom , odrzacete pojavu strija na minimumu . Da bi smo uneli malo optimizma u ovu pricu , treba reci da one ipak imaju tendenciju da vremenom blede i cesto prelaze u srebrnobele brazde ili u potppunosti nestaju .

Sprecite pojavu prosirenih vena

Prosirene vene nastaju jer se u vasem organizmu povecava kolicina krvi da bi se ishranjivao fetus. Da bi ste sprecili njihovu pojavu , nosite hulahopke za trudnice.

Svedite pojavu prosirenih vena na najmanju meru stavljanjem hladnih obloga na noge. Umesajte po 6 kapi esencijalnih ulja od cempresa, limunai bergamota u solju rastvorenog hemamelisa.

Ostavite dobijenu tecnost da se hladi u frizideru najmanje jedan sat . Podignite stopala , potopite peskir u ovu tecnost i drzite ga na njima 15 minuta . Ova kombinacija ulja pomaze da se skupe prosireni krvni sudovi i smanji oticanje .

Borite se protiv zatvora

Trudnice su podloznije zatvoru , pa je stoga potrebno da se poveca unos vlakana . Namirnice bogate vlaknima ukljucuju pasulj , zatim mekinje , integralni hleb i cerealije od celog zrna , kao i mleveno seme lana , lisnato zeleno povrce , brokule i sveze voce .

Tegobe u Trudnoci: Vodic za Buduce Mame

1. Pravilna Ishrana i Nutritivni Rezim:
Vazno je obezbediti adekvatne nutrijente za vas i vasu bebu. Fokusirajte se na raznoliku ishranu koja ukljucuje voce, povrce, integralne zitarice, proteine i zdrave masti. Razgovarajte sa nutricionistom o pravilnoj ishrani tokom trudnoce.

2. Fizicka Aktivnost i Vezbanje:
Blage aerobne vezbe poput setanja, plivanja ili trudnicke joge poboljsavaju cirkulaciju, smanjuju stres i povecavaju snabdevanje kiseonikom za vas i vasu bebu. Vezbe snage mogu takodje pomoci u pripremi za porodjaj.

3. Kontrola Stresa i Opustanje:
Praktikovanje tehnika opustanja kao sto su meditacija, duboko disanje ili masaza moze smanjiti nivo stresa. Odrzavanje emocionalne ravnoteze vazno je za vase blagostanje tokom trudnoce.

4. Redovne Provere i Pracenje Zdravlja:
Redovne posete lekaru ili babici su kljucne. Pratite svoje vitalne znake, nivo secera, krvni pritisak i sve druge indikatore koji ukazuju na vase zdravstveno stanje i stanje vase bebe.

5. Dobar San i Odmaranje:
San je vazan za oporavak i energiju. Napravite udobno okruzenje za spavanje, koristite jastuke za podrsku tela i pokusajte da uspostavite redovnu rutinu spavanja.

6. Partnerstvo i Podrska:
Partnerstvo i podrska su kljucni. Partneri mogu biti od velike pomoci pruzajuci emocionalnu podrsku, ucestvujuci u pripremama za dolazak bebe i preuzimajuci deo svakodnevnih obaveza.

7. Edukacija i Informisanje:
Ucenje o trudnoci, porodjaju i postporodjajnom periodu vam moze pruziti samopouzdanje. Pohadjanje casova pripreme za porodjaj i citanje pouzdanih izvora moze ojacati vase znanje.

8. Prakticne Pripreme za Dolazak Bebe:
Pripremite bebinu sobu, nabavite potrebnu opremu i osigurajte da imate sve sto je potrebno za dolazak bebe. Razgovarajte sa iskusnim roditeljima o prakticnim savetima.

9. Socijalna Mreza i Podrska Okoline:
Odrzavajte kontakte sa prijateljima i porodicom. Clanovi podrske mogu biti od pomoci tokom trudnoce i nakon porodjaja. Razgovarajte s drugim roditeljima i delite iskustva.

10. Zatrazite Pomoc Kada je Potrebno:
Ako imate bilo kakvih pitanja, briga ili tegoba, nemojte se ustrucavati da potrazite pomoc. Lekari, babice i druge medicinske sestre su tu da odgovore na vasa pitanja i pruze vam potrebnu negu.

Trudnoca u Comfort Zoni: Tegobe Pod Kontrolom

Trudnoca je vreme radosti, iscekivanja i promena, ali moze doci i do raznih tegoba koje mogu uticati na vasu udobnost. Upravljanje ovim tegobama je kljucno za odrzavanje zdrave trudnoce i uzivanje u tom posebnom periodu.

Jedna od cestih tegoba u trudnoci su fizicki bolovi, posebno bol u ledjima i zglobovima. Redovno vezbanje prilagodjeno trudnicama, poput trudnicke joge ili plivanja, moze pomoci u odrzavanju snage i fleksibilnosti, smanjenju bolova i poboljsanju opsteg osecaja blagostanja.

Mucnina i povracanje, poznati kao jutarnja mucnina, cesto su prisutni u prvom tromesecju trudnoce. Pravilna ishrana, izbegavanje jakih mirisa i uzimanje manjih obroka tokom dana mogu pomoci u ublazavanju ovih tegoba.

Tegobe sa spavanjem su jos jedan cest problem. Pokusajte sa udobnim jastucima za podrsku i pronadjite udoban polozaj koji vam omogucava miran san.

Osim fizickih tegoba, trudnoca moze izazvati i emocionalne izazove. Stres i anksioznost su cesti, ali postoje tehnike opustanja kao sto su meditacija, disanje i masaza koje mogu pomoci u smanjenju ovih tegoba.

Vazno je zapamtiti da svaka trudnoca ima svoje jedinstvene izazove i da je vazno obratiti se zdravstvenim profesionalcima za prilagodjene savete. Uz pravilno vodjenje trudnoce i podrsku od strane partnera, porodice i medicinskog tima, mozete prevazici ove tegobe i uzivati u trudnoci u udobnosti svog tela i uma.

Budite Spremni: Tegobe Trudnoce i Njihovo Resenje

Trudnoca je divno iskustvo, ali cesto dolazi sa svojim izazovima. Buduce majke cesto susrecu razlicite tegobe koje mogu uticati na njihovo fizicko i emocionalno blagostanje. Kljuc je biti informisan i spreman suociti se sa ovim izazovima na efikasan nacin.

Jedna od uobicajnih tegoba je mucnina, cesto prisutna u prvom tromesecju. Blage grickalice, izbegavanje jakih mirisa i konzumiranje male kolicine hrane tokom dana mogu pomoci u smanjenju ovog problema. Takodje, razgovor sa lekarom o mogucim lekovima ili suplementima moze biti koristan.

Bolovi u ledjima i zglobovima su ceste tegobe tokom trudnoce. Vezbanje specificno prilagodjeno trudnicama, kao sto je trudnicka joga, moze pomoci u odrzavanju snage i fleksibilnosti, smanjenju bolova i poboljsanju drzanja tela.

Emocionalni izazovi kao sto su anksioznost i stres takodje su cesti. Opustajuce tehnike kao sto su meditacija, disanje i masaza mogu pomoci u smanjenju stresa. Vazno je takodje razgovarati sa partnerom, prijateljima ili strucnjakom o svojim osecanjima kako bi se olaksao teret emocionalnih tegoba.

Pravilna ishrana, redovne provere kod lekara i podrska porodice igraju kljucnu ulogu u upravljanju ovim tegobama. Svaka trudnoca je jedinstvena, i sto je najvaznije, budite spremni da zatrazite pomoc kad god je potrebno. Sa pravilnom brigom i podrskom, vecina tegoba tokom trudnoce može se uspesno prevazici, omogucavajuci vam da se fokusirate na radost majcinstva i ocekivanje vase nove bebe.

Trudnoca: Navigacija Kroz Tegobe

Trudnoca je transformisuce iskustvo koje nosi sa sobom mnoge radosti, ali i izazove. Navigacija kroz razlicite tegobe koje se mogu javiti tokom ovog perioda zahteva paznju, razumevanje i prilagodljivost.

Jedna od cestih tegoba tokom trudnoce je mucnina, poznata kao jutarnja mucnina, koja cesto moze uticati na svakodnevne aktivnosti. Upravljanje ovim simptomima moze ukljucivati pravilnu ishranu, cesto unosenje manjih obroka i izbegavanje jakih mirisa.

Bolovi u ledjima i zglobovima su takodje uobicajeni, posebno kako trudnoca napreduje. Pravilna telesna aktivnost, ukljucujuci trudnicku jogu ili plivanje, moze poboljsati snagu i fleksibilnost, smanjiti bolove i odrzati opste fizicko zdravlje.

Emocionalne tegobe, kao sto su anksioznost i stres, cesto prate trudnocu. Razgovor sa partnerom, prijateljima ili strucnjakom moze pomoci u suocavanju sa ovim osecanjima. Takodje, vezbanje tehnika opustanja kao sto su meditacija ili duboko disanje moze smanjiti nivo stresa.

Redovne posete lekaru, pracenje trudnoce i otvorena komunikacija sa zdravstvenim timom mogu pruziti ohrabrenje i sigurnost. Vazno je zapamtiti da svaka trudnoca ima svoje jedinstvene izazove i da je podrska okoline kljucna. Sa pravilnom brigom i podrskom, trudnice mogu uspesno upravljati tegobama i fokusirati se na pripremu za dolazak svog malog cuda.

Share this: