Cesto postavljena pitanja 2021

Papir i olovka
Share this:

Cesto postavljena pitanja 2021

Cesto postavljena pitanja 2021. Ovde mozete procitati odgovore na cesto postavljena pitanja koja nam postavljate .

Da li portal Prirodno lecenje je autor tekstova koji se pojavljuju na portalu?

Portal Prirodno lecenje nije autor ni jednog teksta . Svi tekstovi koji se nalaze na portalu su prepiske iz strucnih literatura .

Da li proizvode iz prodavnice vi proizvodite ?

Biljne kapi za stitnu zlezdu

Ne . proizvodi u nasoj prodavnici su proizvodi trece strane . Mi smo samo distributeri koji prodajemo proizvode trece strane . Kupovinom proizvoda u nasoj prodavnici , mi cemo ostvariti proviziju .

Da li se mozemo 100 % osloniti na vase savete na portalu?

Cesto postavljena pitanja

Ne. Svi tekstovi na portalu Prirodno lecenje su informativnog karaktera i nemogu zameniti strucno misljenje lekara .

Da li mozemo da se obratimo i postavimo pitanja preko e-maila ?

email

Da. Uvek nam se mozete obratiti bez ustrucavanja nas e-mail kontakt@prirodnolecenje.in.rs

Kako podeliti nasa iskustva sa vama i vasim citaocima?

Papir i olovka

Vasa iskustva sa nekom od bolesti koje ste resili prirodnim putem tj. prirodnim lekovima podelite sa nama u komentarima ispod clanka . Jos jedan nacin ako vase iskustvo nemoze da se opise na gore pomenuti nacin napisite kao clanak minimum 600 reci i posaljite nam na email adresu kontakt@prirodnolecenje.in.rs uz prilozenu vasu fotografiju .

Sta podrazumeva prirodno lecenje?

Sta je prirodno lecenje? Prirodno lecenje koristi prirodne metode i sastojke za poboljsanje zdravlja. Moze ukljucivati biljke, hranu, vezbe i masaze.

Koje bolesti mozemo leciti prirodnom medicinom ?

Prirodna medicina moze biti korisna u lecenju raznih bolesti i stanja. Neki primeri ukljucuju prehladu, grip, digestivne probleme, glavobolje, nesanicu, anksioznost, depresiju, alergije, artritis, ekcem, psorijazu, hipertenziju, dijabetes, migrene i menstrualne tegobe.
Biljni lekovi, homeopatski preparati, akupunktura, masaza, aromaterapija i promene u ishrani i nacinu zivota mogu se koristiti kao deo prirodne medicine. Vazno je da se konsultujete sa strucnjakom pre primene prirodnih metoda lecenja kako biste dobili odgovarajuce uputstvo i pratili individualizovani pristup vasem zdravstvenom stanju.

Sta je prirodna medicina ?

Prirodna medicina je pristup lecenju koji se oslanja na upotrebu prirodnih metoda i supstanci za ocuvanje zdravlja i tretiranje bolesti.
Ova vrsta medicine koristi prirodne resurse kao sto su biljke, minerali, vitamini, ishrana, fizicka aktivnost i mentalne tehnike kako bi podrzala samoregulaciju tela i podstakla procese ozdravljenja.
Prirodna medicina se fokusira na celokupnu osobu, a ne samo na simptome bolesti, promovisuci ravnotezu tela, uma i duha.
Cilj je podstaci prirodne mehanizme samoozdravljenja i podici kvalitet zivota pacijenata. Vazno je napomenuti da se prirodna medicina ne zamenjuje konvencionalnom medicinom, vec se cesto koristi kao dopuna tradicionalnim terapijama.

Sta je lekovito bilje ?

Lekovito bilje se odnosi na biljke koje se koriste u medicinske svrhe zbog svojih terapeutskih svojstava. Ove biljke sadrze različite hemijske supstance, kao sto su alkaloidi, flavonoidi, tanini, etericna ulja i druge aktivne komponente, koje im daju lekovita svojstva.
Lekovito bilje se moze koristiti za lecenje raznih stanja i bolesti, kao i za odrzavanje opsteg zdravlja. To moze obuhvatati pripremu cajeva, tinktura, ulja, masti ili kapsula od odredjenih biljaka.
Medju poznatim lekovitim biljkama su kamilica, nana, ginseng, ehinacea, lavanda, kantarion, bosiljak, djumbir, ginko biloba i mnoge druge.
Vazno je imati na umu da je konsultacija sa strucnjakom pre upotrebe lekovitog bilja vazna kako bi se osigurala pravilna upotreba i izbegli potencijalni nezeljeni efekti.

Sta su cajevi ?

Cajevi su napici koji se dobijaju od biljnih delova, kao sto su listovi, cvetovi, korenje ili plodovi, koji se potapaju u vrucu vodu.
Ovi biljni materijali se cesto suse i melju pre upotrebe. Cajevi su popularni sirom sveta i koriste se iz razlicitih razloga, kao sto su uzivanje u aromi i ukusu, hidratacija tela i pruzanje blagotvornih efekata na zdravlje.
Razlicite vrste cajeva imaju razlicite karakteristike i blagotvorne efekte. Na primer, zeleni caj se cesto povezuje sa antioksidativnim svojstvima, dok se kamilica koristi zbog svojih umirujucih efekata. Cajevi mogu biti i deo tradicionalne medicine i alternative prirodnom lecenju.

Sta su vitamini ?

Vitamini su esencijalne organske supstance koje organizmu trebaju u malim kolicinama kako bi odrzao normalno funkcionisanje. Oni su neophodni za metabolizam, rast, razvoj, imunolosku funkciju i ocuvanje zdravlja.
Vitamini se obicno ne proizvode u dovoljnim kolicinama u telu, pa se stoga moraju unositi putem ishrane ili dodataka ishrani. Postoji nekoliko razlicitih vitamina, kao sto su vitamin A, B kompleks (B1, B2, B3, B6, B12), vitamin C, D, E i K. Svaki vitamin ima specificne uloge i funkcije u organizmu i nedostatak ili visak vitamina moze imati uticaj na zdravlje.

Sta su minerali?

Minerali su neorganske supstance koje su esencijalne za normalno funkcionisanje organizma. Oni se nalaze u zemljistu, vodi, hrani i drugim prirodnim izvorima. Minerali su neophodni za odrzavanje ravnoteze telesnih tecnosti, izgradnju kostiju, regulaciju nervnog sistema, aktivnost misica i normalno funkcionisanje enzima. Neke od vaznih minerala ukljucuju kalcijum, gvozdje, magnezijum, cink, kalijum, fosfor, natrijum, jod i selen. Ishrana bogata raznovrsnim namirnicama, kao sto su voce, povrce, mlecni proizvodi, meso, riba i zitarice, moze obezbediti adekvatan unos minerala. Nedostatak ili prekomeran unos odredjenih minerala moze uticati na zdravlje i izazvati razne probleme.

Sta su alkaloidi ?

Alkaloidi su prirodne hemijske supstance koje se cesto javljaju u biljkama. Oni se karakterisu prisustvom azota u svojoj hemijskoj strukturi i imaju razlicite bioloske aktivnosti.
Alkaloidi se cesto akumuliraju u odredjenim delovima biljke, poput kore, lisca, cvetova ili semena. Ovi spojevi imaju razlicite farmakoloske efekte i mogu se koristiti kao lekovi, stimulansi, analgetici, sedativi ili psihoaktivne supstance. Neki poznati alkaloidi ukljucuju morfij, kinin, kofein, nikotin, atropin, kodein i kokain. Alkaloidi imaju kompleksnu hemijsku strukturu i cesto su predmet proucavanja farmaceutskih nauka zbog svojih potencijalnih terapeutskih efekata i uticaja na ljudski organizam.

Sta su tinkture ?

Tinkture su tecni ekstrakti biljaka koji se prave upotrebom alkohola ili drugih rastvaraca. Biljni materijal, poput listova, cvetova ili kore, se potapa u alkohol kako bi se ekstrahovali aktivni sastojci. Alkohol deluje kao rastvarac koji izvlaci korisne supstance iz biljke, kao sto su alkaloidi, flavonoidi, etericna ulja i drugi fitohemijski spojevi.
Nakon potapanja, tinktura se obicno ostavlja da stoji odredjeno vreme kako bi se omogucilo ekstrakcija aktivnih sastojaka. Tinkture se koriste oralno ili spoljasnje za lecenje raznih stanja, a cesto se cuvaju u tamnim staklenim bocicama radi ocuvanja kvaliteta.

Za vise informacija zapratite nasu

Facebook stranu

Kako raste vase interesovanje dacemo jos odgovora na vasa cesto postavljena pitanja . Nas portal je tu zbog vas da nam pomogne da zivimo zdravim zivotom i sa prirodom .

Share this: